Prihlásenie do administrácie
FAQ PDF Print E-mail
Sunday, 04 October 2009 10:44

Hlavné výhody webhostingu Web2.sk

Hlavná výhoda webhostingu web2.sk je tá, že hosting je plne virtualizovaný, tzn. že nie je závislý na výkonoch jednotlivých serveroch, operačný systém Linux nie je priamo nainštalovaný na na serveroch, ale je virtualizovaný. V prípade, že výkon serverov už nebude dostatočný, vieme za behu vymeniť servre, bez toho aby zákaznik zaznamenal výpadok.Taktiež backup serverov prebieha na úrovni serverov, čiže sa zálohujú samotné servre ako aj súbory na týchto serveroch. Taktiež vieme našim klientom v prípade záujmu na počkanie vytvoriť virtuálny server, ktorý si môžu nakonfigurovať podľa svojho želania.

Registrácia domén

Registrácie domény bez webhostingu

Ak máte záujem o doménu bez webhostingu pošlite email s Vašou žiadosťou na This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it a my vám obratom potvrdíme objednanie domény a v prípade, že domená si vyžaduje zaplatenie sumy vopred, pošleme Vám obratom predfaktúru. (Ide hlavne o všeobecné domény).

Web2.sk Sk-nic handle

Web2.sk má SK-NIC handle ELIT-0012.

Web2.sk DNS

DNS Web2.sk sú ns1.web2.sk a ns2.web2.sk

Nastavenie emailu

Nastavenie SMTP servera

SMTP server web2.sk je smtp.web2.sk, pričom môžete používať aj SMTP Vášho providera. Náš server vyžaduje autentifikáciu, ktorá je rovnaká ako pre prihlasovanie sa k prichádzajúcej pošte. Vždy si po nastavení smtp servera otestujte odosielanie pošty.

Nastavenie IMAP servera

IMAP server web2.sk je imap.web2.sk. Prihlasovacie meno a heslo si môžete nastaviť v admin paneli. V hornom menu admin panela si vyberiete možnosť Emailové kontá a následne v lavom menu stlačíte Pridať emailové konto. Pri vytváraní odporúčame heslo s najmenej 7 znakmi, s minimálne 1 číslicou a minimálne jedným písmenom.

Nastavenie POP3 servera

POP3 server web2.sk je pop3.web2.sk. Prihlasovacie meno a heslo si môžete nastaviť v admin paneli. V hornom menu admin panela si vyberiete možnosť Emailové kontá a následne v lavom menu stlačíte Pridať emailové konto. Pri vytváraní odporúčame heslo s najmenej 7 znakmi, s minimálne 1 číslicou a minimálne jedným písmenom.

Webmail

Webmail sa nachádza na adresu webmail.web2.sk. Prihlasovacie meno a heslo si môžete nsataviť v admin paneli. V hornom menu admin panela si vyberiete možnosť Emailové kontá a následne v lavom menu stlačíte Pridať emailové konto. Pri vytváraní odporúčame heslo s najmenej 7 znakmi, s minimálne 1 číslicou a minimálne jedným písmenom.

Všeobecné informácie

Nastavenie databázy a PHPMyAdmin

PHPMyAdmin sa nachádza na adrese: phpmyadmin.web2.sk, tu si môžete spravovať všetky vaše databázy. V zdrojovom kóde je adresa databázy: localhost. Meno a heslo si môžete nastaviť v admin paneli. V hornom menu si vyberiete možnosť Spravovať SQL a následne v ľavom menu si vyberiete možnosť pridať SQL databázu. Po pridaní databázy nezabudnite pridať používateľa, ktorý má prístup k danej databáze a to kliknutím na odkaz: Pridať SQL konto, ktorý sa nachádza pod menom databázy.

Nastavenie FTP a File manager

FTP manager sa nachadzá na adrese admin.web2.sk/tools/filemanager/. Na tejto adrese si môžete nahrávať súbory na Váš hosting cez web rozhranie. Na pripojenie sa k FTP Vášho účtu, môžete použiť programy ako FileZilla alebo Total Comander. FTP adresa je ftp.nazovvasejdomeny.sk (napr. ftp.web2.sk) a meno a heslo, ktoré si môžete nastaviť vo Vašom admin paneli. V hornom menu si vyberiete možnosť FTP kontá a následne v ľavom menu si vyberiete možnosť pridať FTP prístup.

Vytvorenie SUB domény

Subdoménu vytvoríte tak, že v adresári sub v koreňovom adresári vytvorite nový adresár (napr. test). Potom do tohto adresára nahráte súbory. K subdomene pristupujete nasledovne nazovsubdomeny.nazovdomeny.sk (napr. test.web2.sk).

Admin panel

Admin panel sa nachádza na adrese: admin.web2.sk. V admin paneli si nastavujete všetky hesla k databázam, ftp kontam, vytvárate email kontá, spravujete DNS záznamy a môžete z neho kontaktovať náš administrátorský tím pomocou ticketov. Meno a heslo Vám príde na email pri vytvárani webhostingu.

Fakturačné údaje

Elite Solutions, s.r.o.

Račianská 155, 831 54, Bratislava

IČO: 367 60 960

DIČ: 2022359856

 

Last Updated on Tuesday, 22 December 2009 17:08